Zapri

    GENS ACE MINI IMARS 60W SAMO POLNILNIK

    GENS ACE MINI IMARS 60W SAMO POLNILNIK
    Polnilnik Gens Ace iMars mini z nazivno močjo do 60W na USB-C napajanje.
    • Cena:

      24,95 €

    • Šifra artikla:

      G-GEA60WE2

    Zaloga: na zalogi

    Dodaj v košarico

    Opis izdelka

    Primer polnjenja paketa Tattu 450mAh 4S. Napetost na LFP paketu Elerix 6Ah se nadzoruje z ISDT BG-8S pregledovalnikom. Cenejša opcija je lahko piskač.  

    Pozor - samo polnilnik. Za delovanje potrebujete USB-C napajanje 65W in USB-C na USB-C kabel.

    Izhodni priključek XT60 - na voljo so vmesniki. Balanserski izhod 2-4S JST XH. 

    Na voljo je seveda tudi komplet - poglej med povezane izdelke.



    Februar 2023:

    Gens ace Imars Mini Charger je inteligentni polnilnik, zasnovan tudi za "pametne" pakete Gens ace "G-Tech". 




    Foto: RC Car Action revija



    Paketi s tehnologijo "Gens ace G-Tech Smart Eco", bodo avtomatsko prepoznani. Polnilnik bo samodejno prepoznal vrsto paketa, napetost prek priključka za pametno balansiranje in nastavil priporočljiv tok polnjenja. Poljenje se bo začelo avtomatsko po pretečenih 5 sekundah.




    Pri ostalih paketih je treba za začetek ročno izbrati tip paketa in želeni način delovanja. Polnilnik inteligentno prilagodi polnilni tok glede na zmogljivost paketa. 

    Je najmanjši in najlažji polnilnik na tržišču, ki ima vključeno funkcijo shranjevanja.

     

    Komu je ta polnilnik namenjen?
    Namenjen je FPV letalcem in modelarjem, ki iščejo najmanjši prenosljiv polnilnik za pakete LiPo do 4S do kapacitete ~1Ah. FPV letalci bodo imeli seboj ta polnilnik v navezavi večinoma s "toothpick" letalniki 1-3S, 300-550mAh oziroma pogojno do 3" letalnikov - 4S 750mAh. Polnilnik je zato najbolj primeren za 1S letalnike, saj je za polnjenje pri 6A potrebnih "le" 26W. Na terenu zato zadostuje 3S Li-xx napajanje. Za polnjenje večih členov na terenu pa je tok 6A "komaj" zadosti tudi že za 450mAh pakete (beri: test). Modelarji bodo videli v tem polnilniku malenkost večjo uporabno vrednost, ker ne potrebujejo polnih zmogljivosti paketov (Primer 3S 2700mAh paket se bo polnil ca 35-45 minut) .

    Kot primarni polnilnik se lahko edino obnese pri LFP paketih. Začetnikom priporočamo polnilnike Karate / RC Plus ali celo kar Gens Ace Dual

    Prednosti polnilnika
    Miniaturnost, opcija hranjenja. G-Tech tehnologija še bolj preprostega polnjenja bo prišla v upoštev kasneje, ko bodo na voljo tudi paketi s to tehniko. Tudi z navadnimi paketi rokovanje poenostavljeno na res čisto osnovo poznavanja kemije paketa in samo 2 funkciji - polnjenje ali hranjenje. 

    Pomanjkljivosti polnilnika
    Seveda je pomankljivost odsotnost zaslona, da bi vsaj približno vedeli koliko je dejansko paket napolnjen (kapaciteta). Avtomatsko prilagajanje polnilnega toka niti ni toliko problematično kot majhen tok balansiranja, ki zna biti problem pri starejših paketih. Posledično bodo polnilni časi toliko daljši. 

    LiPo.si svetuje

    "Minimalni higienski standard" brez LCD zaslona. Zna tudi shranjevati, kar je pri cenejših polnilnikih vedno problem. Kot prenosni polnilnik za pakete, ki jih res dobro poznamo prejme naše priporočilo. 


    Lastnosti:

    • Polni pakete 2-4S LiPo, LiHV, LiFe in 2-12S NiMH. Glavni priključek je XT60, balanserski JST XH do 4S.  
    • Inteligentno prepozna podatke o pametnen paketu "G-Tech" prek čipa IC. Avtomatsko je poskrbljeno za varno in preprosto polnjenje.
    • Funkcija samodejnega shranjevanja, je najmanjši polnilnik s samodejnim shranjevanjem na tržišču.
    • Nova zasnova vmesnika in povečana vzdržljivost balansirnega priključka.
    • Majhen in lahko prenosljiv polnilnik s samo 64g mase.

    Specifikacije:

    • maks. moč polnjenja: 60 W, priključek XT60
    • Polnilni tok: 1–5 A, maks. 5A (samodejna prilagoditev)
    • maks. moč shranjevanja: 3 W praznjenje, 60 W polnjenje
    • Vhodna napetost: 5-20V USB-C
    • maks. vhodni tok: DC 3A
    • Balansirni tok: 0,4 A/člen , priključek JST XH 2-4S 
    • Vhod: QC/PD/BC1.2/USB-C V1.4/SDP/CDP/DCP/Apple 5V/2.4A (ne podpira vhoda adapterja 5V/1A)
    • Alarm za nenormalno napetost baterije: Da
    • Podprti tipi paketov: Lipo/LiHv/LiFe (2~4S), NiMH (2-12S)
    • Delovna temperatura: 0°~40°C
    • Temperatura skladiščenja: -20°C ~ 60°C
    • Dimenzije: 85*55*21 mm
    • Neto masa: pribl. 64g

    Dobava:

    • Polnilnik iMars Mini z XT60 priključkom.